0 212 227 01 27   bilgi@programegitim.com

Solidworks Motion

Solidworks Motion Eğitimi

SOLIDWORKS MOTION EĞİTİMİ

Solidworks motion çözücüsü Solidworks entegre CAD yazılımı içinde çalışarak tasarımların kolayca incelenebilmesini sağlamaktadır. Mekanik tasarımlar için test yapmak gerçekten önem azr etmektedir özellikle tasarımın sanal ortamda çalışıp çalışmadığının kontrolü imalat sırasında hayati önem taşıyabilmektedir. Solidworks Motion ile birlikte mekanizmaların zamana bağlı olarak hareket analizi ve olay tabanlı olarak hareket analizleri yapılabilir. ADAMS çözücüsü kullanan Solidworks motion pek çok mekanik problemi çözmede kolay kullanıcı ara yüzü sayesinde hızlı çözüm sunmaktadır. Bunun yanında Dünya genelinde Solidworks kullanılan pek çok firma tarafından da tercih edilen yaygın bir yazılımdır.

CADISTANBUL tamamen Solidworks tarafından onaylı eğitim müfredatı, modelleri ve eğitmeniyle Türkiye de bu alanda eğitim veren en yetkin kurs merkezidir. Konular deneyimli eğitmenlerimiz tarafından en temelden başlanarak hazırlanmış ve öğrencilerin daha kolay anlayacağı üzere titizlikle incelenmiştir. Müfredat boyunca öğrenciler mekaniğin temellerinden pek çok zor problemleri kolaylıkla modelleme gibi konularda bilgi sahibi olarak kursu tamamlamış olurlar.

Kimler İçin

Solidworks Motion Simulation yazılımı da diğer mühendislik yazılımları gibi belirli bir bilgi gerektirmektedir. Ancak gerekli temel bilgi eğitimin ilk haftalarında verilmektedir. Solidworks Motion Simulation kursuna katılanların teknik tabanlı olmaları bir avantaj sağlayabilir ancak ilgilenen herkes kursa katılabilir. Programın kolay ara yüzü bunu desteklemektedir Bu sebeple aşağıda ki meslek guruplarında bulunan kişiler katılabilir.

Mühendisler (Makine, İnşaat, Uçak-Uzay, Mekatronik, İmalat, Gemi İnşaatı, ve akışkanlar mekaniği ile ilgili olan diğer dallar)
Teknik Öğretmenler
AR-GE Çalışanları
Üniversite Öğrencileri
Teknisyenler
Bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes

Süresi

Toplamda 48 saat sürmektedir.

Eğitimi Takvimi

Solidworks Motion Kursu Haftaiçi Eğitimleri Başlama Tarihi :
Ders Günleri :
Ders Saatleri :

Birebir Özel Eğitim

CADISTANBUL Solidworks Motion birebir özel eğitimlerimiz ile kursiyerlerimiz, öğrenmek istedikleri müfredatları uzman eğitmenlerimiz ile birlikte oluşturarak daha verimli bir eğitim alabilirler.
CADISTANBUL Solidworks Motion birebir özel eğitimlerimiz toplam 18 saat olmak ile birlikte, kursiyerin ihtiyaçları göz önüne alınarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca eğitim gün ve saatleri kursiyerin talepleri doğrultusunda esnek olarak planlanabilmektedir.


Solidworks Motion Eğitim Konuları

Ders İçeriği

 • Motion Giriş ve Solidworks arayüzü
 • Temel Kinematik Kavramlar
 • Dinamik ve Mekanik Konsept
 • Mekanik İlişkiler ve Serbestlik Derecesi
 • Motion Prosesi
 • Temaslara Giriş
 • Temas Mantığı ve İleri Temaslama
 • Yaylar, Sönümleyiciler
 • CAM oluşumu ve mantığı
 • Redundanslar
 • Sonlu Elemanlara Model Aktarımı
 • Olay Tabanlı Hareket Analizi

 CAD İSTANBUL